• (312) 385-5950

"Evinize Gelen Dershane"

BENİM HOCAM PROJESİ NEDİR?

Benim Hocam Projesi 2016 yılında Ramazan YETGİN tarafından ülkenin en ücra köşesinde sınav hazırlığı yapamayanlar, imkânı yetersiz olanlar, evinden çıkma imkânı olmayanlar için hazırlanmış bir sosyal projedir. Temel amaç ülkemizde bulunan her insanın ülkenin en kaliteli hocaları ile tamamen ücretsiz olarak bu platformdan faydalanmasını sağlamaktır. Ramazan YETGİN tarafından başlatılan bu proje bugün ülkemizin iki önemli iş insanı Sn. Münir ÇELİK ve Sn. Ali KAVAS tarafından desteklenmekte ve 1.000.000'un üzerinde YouTube abonesi, yaklaşık 400.000.000 izlenmesi ile KPSS,DGS,ALES,YDS,E-KPSS ve YKS(TYT/AYT) gibi ulusal sınavlara adayları hazırlamaya çalışmaktadır.

BENİM HOCAM KANALI NASIL İZLENİR?

Benim Hocam Youtube kanalı uzaktan eğitim projesi değildir. Bu bağlamda internet üzerinden YouTube uygulamasını açıp Benim Hocam kanalına abone olarak var olan tüm videoları ücretsiz izleyebilirsiniz.

BENİM HOCAM PROJESİ ÜCRETLİ OLACAK MI?

Temel amacı tamamen eğitimde fırsat ve imkan eşitliği sağlanmasına olanak oluşturmak olan bu proje ilk gün var olan amacından asla uzaklaşmadan ücretsiz olmaya devam edecektir. Bu proje eğitimin ülkemizin her yerine ulaşması için yakılmış bir meşaledir ve güçlenerek devam edecektir.

SADECE BENİM HOCAM İLE SINAVA HAZIRLANILIR MI?

Bu sorunun cevabı net bir biçimde "EVET" olacaktır. Çünkü proje kapsamında var olan bütün dersler alanında en iyi öğretmenler tarafından eksiksiz olarak çekilmektedir. Hazırlandığınız sınavlarla ilgili rehberlik desteği sürekli olarak sunulmaktadır. Adaylar yayınların hazırlanması ile ilgili videolarla bire bir uyumlu video ders notlarını edinip oradan takip edebilir ardından çıkan soru bankaları ve deneme sınavları yardımıyla tüm eksikliklerini ortadan kaldırabilir. Bu çalışmada öğrencinin öz denetim kazanması da etkin olarak sağlanmaktadır.